قیمت هاش

اختراع تیرآهن هاش یا تیرآهن بال پهن  را می‌توان نقطه عطفی در صنعت ساختمان  در نظر گرفت. این تیرآهن بال پهن، نقطه ضعف شکنندگی تیرآهن‌های معمولی در طول زیاد را برطرف کرده‌ است  و بدون این مصالح شاید هیچکدام از ابر سازه‌های ساخته شده که این روزها در هر جای کشور وبالخص در تهران می بینید وجود نداشتند.

تیرآهن هاش به طور استاندارد در دو نوع بال پهن سبک و بال پهن سنگین تولید می شود. 

*
ورق آجدار

تیرآهن هاش

 امروزه محصولات فولادی و آهن آلات کاربرد وسیعی در صنعت ساختمان سازی دارند به همین دلیل در اشکال متنوعی تولید می شوند تا در قسمت های مختلف ساختمان، با متناسب ترین شکل موجود مورد استفاده قرار گرفته و از حداکثر ظرفیت باربری آنها استفاده شود. پروفیل های ساختمانی در سایزهای 6 تا 14 متر می باشند و در کشورهای مختلف با استانداردهای متفاوتی تولید می شوند که استاندارد اروپا از جمله معروفترین آن ها بوده و در ایران نیز این نوع استاندارد برای تهیه انواع پروفیل های ساختمانی از جمله تیرآهن هاش مورد استفاده قرار می گیرد.

توسعه و تولید تیرآهن هاش

تیرآهن هاش در گذشته به صورت کالای وارداتی از کشورهای همسایه وارد ایران می شد, البته اخیرا با توجه به افزایش نرخ ارزهای خارجی تعدادی از کارخانه های داخلی از جمله کارخانه ذوب آهن اصفهان مبادرت به تولید تیرآهن هاش درسایزهای 14 تا 18 نموده است. تیرآهن هاش نیز مانند دیگر مقاطع فولادی باید تحت استانداردهای جهانی عرضه وتولید شود که استاندارد اروپا استانداردی است که در ایران رعایت می شود که باید درمراحل تولید آن نهایت دقت صورت گیرد تابرکیفیت آن خدشه ای وارد نشود. 

ورق آجدار
ورق آجدار

مزایای تیرآهن هاش

• از تیرآهن هاش به دلیل  دلیل بزرگتر بودن سطح مقطع  و همچنین برابر بودن پهنای بال با ارتفاع تیر، می توان به عنوان ستون و یا تکیه گاه عمودی استفاده کرد و اینکه در برابر رانش زمین، حرکات زمین و همچنین نیروهای خمشی و برشی مقاوم هستند.
• سهولت کاربرد در ارتفاع از دیگر مزایای آن به حساب می آید که می توان در اندازه های متفاوتی ساخته شود. به دلیل امکان استفاده در طول های بلند، تیرآهن هاش نسبت به تیرآهن I کاربرد بیشتری دارد. به صورت استاندارد از تیرآهن نوعI تا طول ۳۰متر می تواند استفاده کرد اما تیرآهن هاش تا طول های ۱۰۰متر و بالاتر نیز کاربرد دارد.

• سرعت نصب آن ها، در سازه ها بالا است در نتیجه سرعت تکمیل پروژه افزایش می یابد.
• تیرآهن هاش فضای کمی را اشغال می کند.
• تیرآهن هاش به صورت پیش ساخته قابل استفاده می باشد.
• کاهش ضریب خطا و سازه ای یکنواخت از دیگر مزایای تیرآهن هاش می باشد.
• کاهش میزان مصرف آهن.

• کاهش هزینه های عملیاتی.

Call Now Buttonتماس با ما