قیمت میلگرد

قیمت میلگرد بر اساس کیفیت، ابعاد و قطر آن متفاوت خواهد بود. میلگرد مکمل بتن در صنعت ساختمان است و نقش استحکام سازه های ساختمانی را برعهده دارد. در استانداردهای بین المللی و صنعتی نام میلگرد به مقاطع فولادی طویل و توپر داده می شود که یا به طول 6 و یا 12 متر می باشد. تغییر قیمت های تکانشی میلگرد بر قیمت تمام شده بازار مسکن اثبات شده است. 

*
ورق آجدار

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار یکی از مقاطع فولادی است که مهمترین نقش آن، افزایش سطح مقاومت کششی در سازه های بتنی و آرماتورهای فولادی در بتن می باشد. بتن آرمه یا همان بتن مسلح شده نیز توسط نوعی فولاد، افزایش مقاومت پیدا کرده که آن فولاد، میلگرد می باشد. که معمولاً با نام فولاد میلگرد نیز شناخته می شود. کشورهای مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی و محیطی خود، استاندارد مختص خود را برای مقاطع فولادی تعریف نموده اند. در ایران کارخانجات ذوب آهن اصفهان، کویر کاشان و شرکت فولاد نیشابور این میلگرد را تولید می کنند.

توسعه و تولید میلگرد

تولید میلگرد در ایران بیش از نیم قرن سابقه دارد. تولید کننده های زیادی با توجه به نیاز بازار ایران هر ساله وارد این صنعت شدند. مجتمع فولاد خراسان یکی از برترین تولید کنندگان این صنعت می باشد. این کارخانه در حال حاضر با تولید سه نوع میلگرد ساده و مارپیچ و آجدار یکی از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد با نام تجاری میلگرد نیشابور می باشد.

ورق آجدار
ورق آجدار

مزایای استفاده از میلگرد

مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت کششی از جمله مهمترین مزایای استفاده از میلگرد می باشد.

به دلیل پایین بودن  وزن مخصوص میلگرد حمل و نقل، انبار نمودن، کار کردن و نصب آن آسان تر می‌شود.

به علت قابلیت نارسایی الکتریکی و مغناطیسی میلگرد  این محصول در اماکنی مانند بیمارستان ها، فرودگاه ها، مراکز رادار و … که در میدان الکتریکی و مغناطیسی قرار دارند،برای جلوگیری از آسیب های جانی مورد استفاده قرار می گیرد.

نتایج موجود نشان می‌دهد میلگرد چسبندگی مناسبی با بتن دارد و برای افزایش چسبندگی بین الیاف تقویتی و ماتریس رزین، از اصلاح سطحی نیز استفاده می‌شود.

 

Call Now Buttonتماس با ما