قیمت ورق آجدار

ورق آجدار Checker Plate

ورق آجدار در گروه ورق های گرم از نوع st37 قرار می گیرد. بر روی سطح ورق های آجدار برحستگی هایی به اشکال مختلف اعم از شکل بادام، عدسی، لوزی یا الماس مانند برای کاهش اصطکاک و مقاومت در برابر ضربه خوردگی تعبیه شده است. برخی الگوهای ایجاد شده بر روی این محصول به گونه ای است که در هنگام بارندگی آب باران در داخل آن ها جمع می گردد و در هنگام عبور و مرور در معابر پر رفت و آمد عابران را دچار مشکل می کند. در این موارد نوع بادامی شکل  آن مانعی در برابر جمع شدن باران ندارد و بیشترین مصرف را در صنایع دارد. موارد مصرف این محصول بیشتر در سطوح شیب دار یا نزدیک پرتگاه جهت جلوگیری از لیز خوردن افراد و یا اشیا می باشد.

توسعه و تولید ورق آجدار

مصرف ورق آجدار در ایران حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ تن در سال می باشد. شرکت فولاد ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصول می باشد ولی ورق آجدار چین و روس نیز در کشور وارد می گردد.در سال های اخیر با ورود ورق آجدار فولاد مبارکه به بازار کشور، قیمت ورق آجدار در بازار داخلی کاهش چشمگیری را تجربه کرد  و سبب کاهش خروج ارز از کشور و همچنین امکان صادرات آن به کشورهای خارجی را فراهم نمود. در حال حاضر نوع بادامی شکل بالاترین میزان فروش در کشور را دارا می باشد.

مزایای ورق آجدار

مهمترین مزیت این محصول استحکام و مقاومت بالای آن  در برابر ضربه می باشد به طوری که با توجه به مقاومت بالای آن ها قابل استفاده در فروشگاه ها، کف ماشین های باربری، پل ها، وانت بارها، ساختمان های در حال ساخت و راه سازی می باشد. قابلیت انعطاف و خم پذیری ورق آجدار کمک می نماید تا در تمامی موارد اقدام به تغییر شکل آن نماییم. سطح ناهموار ورق آجدار باعث شده است  در مقابل لغزش نیز مقاومت بالایی داشته باشد. این نوع ورق های آجدار دارای سطح براق است و بنا به نیاز مشتریان برای برخی کاربردهای تزئینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.