قیمت ورق آجدار در بازار

آهن یا فولاد گالوانیزه آجدار یا همان ورق آجدار یاChecker Plate نوعی مصالح ساختمان‌سازی است که از ورق‌های فولادی گالوانیزه ساخته می‌شود. در کارخانه تولید این ورق ها توسط فرآیند نورد سرد، نوعی الگوی آجدار خطی بر سطح این ورق‌ها ایجاد می گردد. سطح نامسطح ورق های آجدار باعث افزایش کارایی اینگونه ورق ها در مصارف ساختمانی و مواردی که نیاز به سطوح مقاوم در برابر خوردگی است می شود. شرکت کیمیا فولاد البرز با توجه به نیاز بازار تلاش می نماید تا با فراهم سازی با کیفیت ترین ورق های آجدار برای مشتریان داخل کشور یاری رسان شرکت های ساختمانی ایرانی باشد. در صورت تمایل می توانید از لیست زیر ورق های مورد نیاز خود را انتخاب و با دفتر مرکزی کیمیا فولاد البرز تماس حاصل نمایید.

ردیف نام ضخامت حالت ابعاد کارخانه قیمت
۱ ورق آجدار پرسی ۲ شیت ۱*۲ ترک تماس بگیرید
۲ ورق آجدار پرسی ۲ شیت ۱.۲۵*۲ چین تماس بگیرید
۳ ورق آجدار پرسی ۲.۵ شیت ۱*۲.۵ مبارکه تماس بگیرید
۴ ورق آجدار پرسی ۳ شیت ۱*۳ مبارکه تماس بگیرید
۵ ورق آجدار پرسی ۳ شیت ۱*۳ ترک تماس بگیرید
۶ ورق آجدار پرسی ۳ شیت ۱.۲۵*۳ ترک تماس بگیرید
۷ ورق آجدار پرسی ۳ شیت ۱.۲۵*۳ مبارکه تماس بگیرید
۸ ورق آجدار پرسی ۳ شیت ۱.۵*۳ مبارکه تماس بگیرید
۹ ورق آجدار پرسی ۴ شیت ۱*۴ ترک تماس بگیرید
۱۰ ورق آجدار پرسی ۴ شیت ۱.۲۵*۴ روس تماس بگیرید
۱۱ ورق آجدار پرسی ۴ شیت ۱.۵*۴ روس تماس بگیرید
۱۲ ورق آجدار پرسی ۵ شیت ۱*۵ ترک تماس بگیرید
۱۳ ورق آجدار پرسی ۵ شیت ۱.۲۵*۵ روس تماس بگیرید
ورق آجدار

ورق آجدار با نام تجاری Checker Plate

ورق آجدار در گروه ورق های گرم از نوع st37 قرار می گیرد. بر روی سطح ورق های آجدار برحستگی هایی به اشکال مختلف اعم از شکل بادام، عدسی، لوزی یا الماس مانند برای کاهش اصطکاک و مقاومت در برابر ضربه خوردگی تعبیه شده است. برخی الگوهای ایجاد شده بر روی این محصول به گونه ای است که در هنگام بارندگی آب باران در داخل آن ها جمع می گردد و در هنگام عبور و مرور در معابر پر رفت و آمد عابران را دچار مشکل می کند. در این موارد نوع بادامی شکل  آن مانعی در برابر جمع شدن باران ندارد و بیشترین مصرف را در صنایع دارد. موارد مصرف این محصول بیشتر در سطوح شیب دار یا نزدیک پرتگاه جهت جلوگیری از لیز خوردن افراد و یا اشیا می باشد.

توسعه و تولید ورق آجدار در ایران

مصرف ورق آجدار در ایران حدود 100000 تا 150000 تن در سال می باشد. شرکت فولاد ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصول می باشد ولی ورق آجدار چین و روس نیز در کشور وارد می گردد.در سال های اخیر با ورود ورق آجدار فولاد مبارکه به بازار کشور، قیمت ورق آجدار در بازار داخلی کاهش چشمگیری را تجربه کرد  و سبب کاهش خروج ارز از کشور و همچنین امکان صادرات آن به کشورهای خارجی را فراهم نمود. در حال حاضر نوع بادامی شکل بالاترین میزان فروش در کشور را دارا می باشد.

ورق آجدار
ورق آجدار

مزایای ورق آجدار

مهمترین مزیت این محصول استحکام و مقاومت بالای آن  در برابر ضربه می باشد به طوری که با توجه به مقاومت بالای آن ها قابل استفاده در فروشگاه ها، کف ماشین های باربری، پل ها، وانت بارها، ساختمان های در حال ساخت و راه سازی می باشد. قابلیت انعطاف و خم پذیری ورق آجدار کمک می نماید تا در تمامی موارد اقدام به تغییر شکل آن نماییم. سطح ناهموار ورق آجدار باعث شده است  در مقابل لغزش نیز مقاومت بالایی داشته باشد. این نوع ورق های آجدار دارای سطح براق است و بنا به نیاز مشتریان برای برخی کاربردهای تزئینی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

چه ورق های آجداری در بازار ایران موجود می باشد؟

در حال حاضرعمده محصولات ورق آجدار ورق های آجدار ترک و چین و ورق آجدار فولاد مبارکه و یا روسی می باشد

قیمت ورق آجدار در ایران چگونه محاسبه می شود؟

با توجه به اینکه این ورق های آجدار از کشورهای همسایه وارد می شود ممکن است هزینه ورق های آجدار وارداتی در برخی موارد در هزینه تمام شده تاثیرگذار باشد

چرا در برخی موارد رنگی زرد بر روی ورق های آجدار مشاهده می شود؟

حمل و نقل ورق های آجدار با کشتی انجام می گیرد. همچنین در برخی موارد این ورق های آجدار در انبارهای روباز نگه داری می شوند. باران های فصلی در برخی موارد باعث ایجاد این رنگ های زرد می شود اما این دلیل بر زنگ زدی نیست
Call Now Buttonتماس با ما